herb Banie

Oficjalny serwis gminy

facebook
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13

Dziś jest wtorek 28 marca 2023, imieniny: Anieli i Sykstusa
Ochrona przeciwpożarowa i zapobieganie katastrofom

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Ścieżki rowerowe

Projekt door-to-door

Koronawirus - informacje i zalecenia
Biuletyn

Policja

bialostron

Dom Kultury w Baniach

Polska Atrakcyjna
Kalendarz imprez

Rajd rowerowy „Szlakiem Wełtyńskim”

dodano: 2018-08-13 13:54:06

29 lipca 2018r Stowarzyszenie Turystyczne „Białostroń” zorganizowało rajd rowerowy „Szlakiem Wełtyńskim” Trasa wiodła przez miejscowości Kunowo-Sobiemyśl-Sobieradz-Równinę Wełtyńską-Wełtyń –Chwarstnicę –Wirów i dalej nowo wybudowaną Scieżką rowerowwą do Bań.Prowadzący trasę kolega Grzegorz przedstawił krótką historię miejscowości Wełtyń i Chwarstnicy oraz przekazał informację o zabytkach tych miejscowości.

Zapraszamy do udziału w naszych rajdach

 

czytaj więcej »

Trzydniowy rajd rowerowy „Za Baniami za lasami czyli z Białostroniem w stronę tęczy”

dodano: 2018-08-13 13:52:22

 

W dniach 03.08.-05.08.2018r odbył się 3 dniowy rajd rowerowy „Za Baniami za lasami czyli z Białostroniem w stronę tęczy” którego organizatorem było Stowarzyszenie Turystyczne „Białostroń”. Bazę noclegową mieliśmy w Polsko-Niemieckim Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym. W pierwszym dniu po zakwaterowaniu pojechaliśmy do Zatoni Dolnej zwiedzić Dolinę Miłości. Wieczorem bawiliśmy się przy ognisku biorąc udział w grach integracyjnych.

czytaj więcej »

Rajd rowerowy

dodano: 2018-07-24 12:12:02

czytaj więcej »

Rajd Rowerowy „Wielkie Bańskie Koło”

dodano: 2018-07-02 13:11:15

Już po raz szósty Stowarzyszenie Turystyczne „Białostroń” zorganizowało Rajd rowerowy „Wielkie Bańskie Koło”. Przejechaliśmy 54 km. Trasa wiodła przez Baniewice, Babinek, Steklno, Bartkowo, Wirówek, Chwarstnicę, Borzymek, Lubanowo, Otoki, Banie.

W każdej miejscowości, w której się zatrzymywaliśmy prowadzący trasę kol. Grzegorz przedstawił krótką historię tej miejscowości. Zakończenie rajdu odbyło się przy ognisku w Otokach dzięki uprzejmości pani Poli i Dariusza za co serdecznie dziękujemy. W rajdzie uczestniczyli przedstawiciele STKK PTTK „88” ze Szczecina oraz Klub PTTK „Sobotoaktywni” z Goleniowa, którym za udział w rajdzie bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas rajdach.

czytaj więcej »

Rajd rowerowy „Szlakiem Joannitów”

dodano: 2018-06-05 12:59:28

W dniu 27 maja 2018r Stowarzyszenie Turystyczne „Białostroń” zorganizowało 12 Rajd Rowerowy „Szlakiem Joannitów”. Trasa wiodła przez piękne tereny leśne oraz wyremontowaną fragmentami Drogą Lotha z metą na zamku w Swobnicy. Pogoda nas nie rozpieszczała dwukrotnie spotkały nas burze przez co walczyliśmy nie tylko z kilometrami ale również obfitym deszczem. Jednak uczestnicy rajdu zahartowani nie stracili poczucia humoru mimo tego, że woda chlupotała w butach. Zapraszamy do udziału w naszych rajdach. Najbliższy rajd rowerowy to „Wielkie Bańskie Koło” który odbędzie się 16 czerwca 2018r.

czytaj więcej »

Rajd Joannitów

dodano: 2018-05-22 12:45:02

czytaj więcej »

Rajd rowerowy do Bielic

dodano: 2018-04-26 08:46:50

Zgodnie z kalendarzem na rok 2018 ,15 kwietnia 2018r odbyliśmy rajd rowerowy do Bielic. Na starcie zameldowała się prawie cała grupa rowerzystów-członków stowarzyszenia. Trasa rajdu wiodła z Bań przez Dłużynę-Mielno-Zadeklino-Czarnowo-Nowe Chrapowo-Stare Chrapowo-Linie-Bielice-Swochowo-Kunowo-Banie.

Pogoda nam dopisała było bardzo ciepło i słonecznie. Mniej szczęścia mieli niektórzy uczestnicy rajdu. Teresce rozwarstwiła się opona. Zmuszona była wracać do Parnicy aby wymienić rower. Okazało się ,że ujechała kilka kilometrów i trzeba było wymienić dętkę.

Ale na koniec wszyscy szczęśliwie dotarliśmy na miejsce biwakowe w okolicy Kunowa, gdzie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Podsumowując-pogoda dopisała humory również mimo wielu odcinków błotnistej drogi.

Zapraszamy do udziału w naszych rajdach.

czytaj więcej »

Rajd rowerowy

dodano: 2018-04-10 10:14:25

czytaj więcej »

Rajd rowerowy do Puszczy Bukowej

dodano: 2017-10-04 14:12:55

24 września 2017 r. Stowarzyszenie Turystyczne „Białostroń” zorganizowało rajd do Puszczy Bukowej i tym samym zakończyliśmy sezon rowerowy 2017r. Trasa wiodła przez piękną o tej porze puszczę. Wszystko byłoby cudnie gdyby nie fakt, iż ogólnopolska wycinka drzew nie oszczędziła naszej puszczy. Szczegóły trasy: Głaz Serce Puszczy-Droga Górska-Jezioro Szmaragdowe. Kończąc zaplanowaną trasę dotarliśmy na metę 42 Zlotu Turystycznego im. Stefana „Taty” Kaczmarka, który został zorganizowany przez Regionalny Oddział Szczeciński PTTK /na polanie słonecznej przy Jeziorze Szmaragdowym/ Pogoda nam dopisała humory też. Była to już trzecia wyprawa do Puszczy Bukowej. W przyszłym roku zapraszamy do udziału w naszych rajdach w celu poznania pięknych zakątków naszej gminy, powiatu, województwa i kraju.

czytaj więcej »

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia