herb Banie

Oficjalny serwis gminy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13

Dziś jest niedziela 25 października 2020, imieniny: Kryspina i Ingi
Ochrona przeciwpożarowa i zapobieganie katastrofom
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Ścieżki rowerowe

Koronawirus - informacje i zalecenia
Biuletyn

Policja

bialostron

Dom Kultury w Baniach

Polska Atrakcyjna
Kalendarz imprez

Zaproszenie na bezpłatną konferencję

dodano: 2012-11-07 08:44:38

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego – Wydział Współpracy Społecznej zaprasza do udziału w bezpłatnej wkonferencji informacyjno-edukacyjnej dotyczącej prawa antydyskryminacyjnego,która odbędzie się w Koszalinie w dniu 29 listopada 2012 r oraz
w Szczecinie w dniu 7 grudnia 2012 r.

Wg. najnowszego badań sondażowych przeprowadzonych przez Uniwersytet Jagielloński
w Krakowie, problem gorszego traktowania w Polsce jest obecny w świadomości społecznej. Mimo, iż gorsze traktowanie subiektywnie odczuły stosunkowo niewielkie odsetki osób, to duża część Polek
i Polaków miała w naszym kraju osobisty kontakt z osobami gorzej traktowanymi
ze względu na cechy będące przesłankami dyskryminacji. Badanie pokazuje również, iż sytuacja poszczególnych grup potencjalnie narażonych na działania dyskryminacyjne jest różna, w zależności od tego, w jakich obszarach życia dochodzi do ich gorszego traktowania i wykluczenia. Aby nie dopuszczać do tego typu zjawisk, społeczeństwo powinno brać pod uwagę interesy wszystkich grup społecznych oraz znać chroniące ich prawo.     

 

Planowane konferencje skierowane są do  osób, które w gminach i powiatach województwa zachodniopomorskiego zajmują się przeciwdziałaniem dyskryminacji. Spotkania poprowadzi prawnik – Pani Marta Marska-Błahy, specjalizująca się w prawie antydyskryminacyjnym. Podczas konferencji prelegentka omówi akty prawne które odnoszą się w części lub całości do przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną. Konferencję poprzedzone będą projekcją filmu o tematyce dyskryminacyjnej. Podczas konferencji wyemitowany zostanie film pt. „Na imię mam Sabine”, opowiadający o tytułowej 38-latce cierpiącej na autyzm.

 

Konferencję odbędą się
 wKoszalinie w dniu 29 listopada 2012 r. w Centrum Kultury 105, ul. Zwycięstwa 105

oraz

wSzczecinie w dniu 7 grudnia 2012 r. w Kinie Zamek, ul Korsarzy 34

 

 

Zgłoszenia udziałuw konferencji proszę dokonać na załączonym formularzu do dnia 21 listopada  2012 r., ze wskazaniem miejsca konferencji (Szczecin bądź Koszalin).

W związku z ograniczoną liczbą miejsc rekrutacja będzie prowadzona na podstawie kolejności zgłoszeń. Formularze zgłoszenia udziału proszę przesłać mailem na adres mszczuko@wzp.pl bądź faxem na numer 91/ 44 16 231.

 

Szczegółowych informacji w sprawie konferencji udziela pracownik Wydziału Współpracy Społecznej: pani Marta Szczuko, tel. 91/44 16 227.

 

Do pobrania:

karta zgłoszeń

program konferencji- Koszalin

program konferencji- Szczecin


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia