herb Banie

Oficjalny serwis gminy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13

Dziś jest wtorek 12 listopada 2019, imieniny: Renaty i Witolda

Ochrona przeciwpożarowa i zapobieganie katastrofom

Ścieżki rowerowe
Biuletyn

Policja

bialostron

Międzynarodowe Centrum Turystyki, Kultury i Sportu

Stowarzyszenie KONTRA

Polska Atrakcyjna
Kalendarz imprez

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Podsumowanie

dodano: 2019-01-18 20:56:07

W roku 2019 w ramach sztabu w MCTKiS w Baniach zebrano rekordową kwotę 13 487,76 zł i 42 euro!!! W ubiegłym 2018 roku zebrano 11 448, 42 zł
i 32,50 euro.

 

 

Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Baniach zorganizowano szereg działań interdyscyplinarnych: koncerty, morsowanie, imprezy sportowe, stoiska, działania towarzyszące itd., przy zaangażowaniu ogromnej ilości Partnerów/Podmiotów prywatnych i publicznych/grup formalnych i nieformalnych, przedsiębiorców, artystów oraz pojedynczych osób.

Patronatem medialnym przedsięwzięcie objęły następujące media: Portal igryfino, Gazeta Gryfińska, Gazeta Chojeńska, Portal egryfino.pl, Dwutygodnik Powiatu Pyrzyckiego Puls Powiatu, Portal chojna.24pl, Gazeta Nowe 7 Dni Gryfina, Portal ono24.info oraz Szczeciński Portal infoludek.pl.

Od godzin porannych kwestowali wolontariusze.

O godz. 14.00 wystartował Bieg i Marsz Nordic Walking „Policz się z cukrzycą” na 2137 metrów. Pierwsze miejsce zajął Pan Krzysztof Ochroński, drugie Pan Filip Kościkiewicz, a trzecie Pan Krzysztof Wójcik.

O godz. 15.00 miało miejsce Morsowanie z Bańskim Klubem Morsów, którzy w asyście strażaków z OSP w Baniach po kąpieli przybyli do MCTKiS.

Między godziną 14.00 a 20.00 na sali widowiskowej odbyły się:

* licytacje,

* występy dzieci uczęszczających do MCTKiS ,

* występ zespołu „Siermięgi”,

* koncert zespołu Yallow,

* koncert zespołu Blow,

* koncert zespołu Red Black Sappers ,

* koncert finałowy artystów: Cywinsky x Dorian, J.J. , Magdalena Borowiecka i J.J.

W tym samy przedziale czasowym w sali warsztatowej MCTKiS znajdowały się stoiska i atrakcje takie jak:

* loteria fantowa przygotowana przez rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach w MCTKiS,

* stoisko z ciastami przygotowanymi przez rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach w MCTKiS,

* stoisko z ciastami przygotowanymi przez Stowarzyszenie „Białostroń”,

* grochówka przygotowana przez Przedszkole w Baniach,

* stoisko z ciastami i goframi przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich w Baniach,

* stoisko z warsztatami dla dzieci przygotowanymi przez firmę Robotec.

Imprezę zakończyło o 20.00 przed MCTKiS „Światełko do nieba”.

W TYGODNIU POPRZEDZAJĄCYM WOŚP odbyły się działania towarzyszące w Szkole Podstawowej w Baniach, Lubanowie oraz Swobnicy. W Szkole Podstawowej w Baniach była to: loteria fantowa organizowana przez Panią pedagog Beatę Augustyniak, kiermasz ciast organizowany przez Samorząd Uczniowski i sprzedaż gofrów organizowany przez Samorząd Uczniowski.

Serdeczne podziękowania dla:

Wójta Gminy Banie Pana Arkadiusza Augustyniaka i pracowników Urzędu Gminy Banie, Sołtysa Wsi Banie Pani Stanisławy Sapińskiej, zespołów i artystów grających podczas WOŚP, Przedszkola w Baniach, Szkoły Podstawowej w Baniach, Pani Beaty Augustyniak, Samorządu Uczniowskiego SP w Baniach, Rady Rodziców i rodziców dzieci uczęszczających do SP w Baniach, rodziców dzieci i dzieci uczęszczających do MCTKiS, Samorządu Uczniowskiego SP w Lubanowie, Szkoły Podstawowej w Swobnicy, Siermięg, Koła Gospodyń Wiejskich w Baniach, Stowarzyszenia Białostroń, Bańskich Morsów, OSP w Baniach, Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, Pana Krzysztofa Paszkowiaka, Pana Piotra Bagińskiego, Pana Pawła Golemy, Pana Sylwestra Kowalskiego, Pani Justyny Pietrzykowskiej, Pani Samanty Lewandowskiej, Pani Iwony Prybackiej, Pana Sławomira Krawczyka, Pana Bartka Otockiego, Pana Bartka Mateńko, Pana Łukasza Mateńko, Pana Dariusza Bucińskiego, Pani Beaty Karaczun, firmy Robotec, fitness clubu The Body w Gryfinie, Kwiaciarni „Zielona Łąka”, Fundacji Chłopaki znad Morza, Pani Małgorzaty Iwanickiej, Pani Izabelli Sendy, Łony i Webera, zespołu Bubliczki.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia