Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Urząd Gminy
Banie
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej
  • Logo Unii Europejskiej

Z Gminą Banie dojedziesz bezpłatnie i bezpiecznie!

  • 20 września 2021

14 września Gmina Banie odebrała fabrycznie nowy samochód osobowy TOYOTA PROACE VERSO LONG. Samochód jest 9 osobowy w pełni dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zamontowana bowiem winda umożliwia bezpieczny transport osoby korzystającej z wózka inwalidzkiego. Pojazd o wartości ponad 193 tys. zł zakupiony został w ramach realizowanego już od czerwca w gminie Banie projektu ‘DOOR TO DOOR’ Na zakup pozyskano wsparcie finansowe z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 170 tys. zł. Dodatkowo projekt pokrywa wydatki na zatrudnienie kierowcy, asystentek oraz koszty utrzymania i eksploatacji pojazdu.

Uruchomiona przez nas bezpłatna usługa transportowa 'door-to-door dla mieszkańców gminy Banie' zabezpiecza potrzeby mobilne w obszarze aktywizacji społecznej, zawodowej, edukacyjnej, zdrowotnej i kulturalnej. Dzięki usłudze dotarcie do urzędu, biblioteki czy rehabilitanta stanie się prostsze-wyjaśnia Arkadiusz Augustyniak wójt gminy Banie.

Realizowany przez gminę projekt został bardzo pozytywnie odebrany przez mieszkańców. Niektóre gminy ościenne również chcą korzystać z realizowanego przez nas pomysłu. Przez niespełna 4 miesiące trwania projektu wykonaliśmy ponad 200 kursów-informuje koordynator projektu zastępca wójta Arkadiusz Łysik.