Polska Atrakcyjna
Kalendarz imprez

Życzenia

dodano: 2017-04-13 08:32:17

11 kwietnia br. mieszkanki Gminy Banie wzięły udział w jedynej w województwie zachodniopomorskim konferencji CZSA NA KOBIETY dotyczącej zatrudnienia na obszarach wiejskich i nie tylko …. Spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet – największej organizacji pozarządowej w Polsce – realizującej nowy ogólnopolski projekt. Jego celem jest wzmacnianie i aktywizowanie kobiet, by samodzielnie realizowały się w życiu zawodowym, miały wiedzę, chęć, motywację i narzędzia do zakładania własnych biznesów i czerpały satysfakcję z pracy.

Kolejny Turniej KINDER+Sport i kolejne złote medale dla naszych siatkarek. Tym razem to "czwórki" LIBERO Banie w składzie kpt. Paulina Budzińska, Natalia Łubiarz, Dominika Stopczyńska, Amelia Antkowiak, Klaudia Krajewska i Wiktoria Krajewska, pokonały wszystkie swoje rywalki i zajęły I miejsce w Turnieju Eliminacyjnym KINDER+Sport Enea CUP 2017. W zawodach uczestniczyło 8 ekip regionu "zielonego". Dziewczęta z drugiego naszego zespołu w składzie kpt. Wiktoria Bronicka, Julia Szczepanowska, Gabriela Bejger, Dagmara Dudzińska i Oliwia Barward, zajęły dobre V miejsce.

ZŁOTE "DWÓJKI"

dodano: 2017-04-12 10:16:24

Bardzo dobrze rozpoczęły eliminacje do ogólnopolskiego turnieju KINDER+Sport siatkarki LIBERO Banie I z klas czwartych. Dziewczęta wystąpiły w składzie - Marta Weiland, Nikola Malik i Blanka Janicka. Zawody rozgrywane były w ramach ENEA MINI CUP 2017. Organizatorem tego turnieju była SALPS Szczecin przy współpracy z UKS KASZTANEK Szczecin. Do rywalizacji przystąpiło 24 dwójek z regionu "zielonego". Siatkarki LIBERO Banie I wygrały wszystkie pojedynki i tym samym zajęły I miejsce w turnieju. Natomiast drugi zespół w składzie - Weronika Klimko, Agata Bartniak i Nadia Janicka - zajął miejsce XII.

Pracowity weekend miały siatkarki LIBERO Banie. Dwa zespoły czwórek uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej. Bardzo silna obsada zawodów gwarantowała wysoki poziom i emocje w każdym meczu. Była to również okazja do konfrontacji sportowej z czołowymi ekipami z kraju. Wśród zaproszonych drużyn były m.in. medalistki ubiegłorocznych rozgrywek KINDER+Sport. W grupie eliminacyjnej nasz pierwszy zespół zajął drugie miejsce. Ostatecznie zespół LIBERO Banie I zajął VIII miejsce wśród 24 zespołów. Natomiast zespół LIBERO Banie II, w którym zagrały głównie piątoklasistki zajął XVIII miejsce. Wśród wyróżnionych dziewcząt były Natalia Łubiarz i Wiktoria Bronicka.

30 marca 2017 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Baniach odbył się turniej półfinałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Uczestniczyły w nim cztery drużyny ze szkół podstawowych z Czaplinka, Wałcza, Szczecina i Bań. Po zwycięstwie nad Czaplinkiem doszło o meczu o I miejsce w tym turnieju, gdzie nasze siatkarki uległy nieznacznie w tie-breaku zawodniczkom z Wałcza. Finał odbędzie się w drugiej połowie kwietnia, więc jest jeszcze trochę czasu na poprawienie formy.

dodano: 2017-04-12 10:08:58

ENEA MINI CUP 2017 to projekt Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej, który w tym roku współorganizowany jest przez KPS ESPADON Szczecin. Rozgrywki odbywają się w kategorii "dwójek", "trójek" i "czwórek" i są jednocześnie eliminacjami wojewódzkimi ogólnopolskiego turnieju KINDER+Sport 2017.

W sobotę 25 marca swoje zmagania rozpoczęły dziewczęta klas V i VI w tzw. regionie "zielonym", czyli szczecińskim. W regionie tym rywalizowały ekipy ze Szczecina, Bań, Chojny i Krzywina. W kategorii "trójek" uczestniczyło 16 ekip. Nasze siatkarki uplasowały się na III miejscu, jednak w tym zespole drzemią spore rezerwy i mamy nadzieję i mamy nadzieję, że w następnym turnieju dziewczęta zajmą wyższe miejsca. Miejsce na podium wywalczyły również dziewczęta z klas szóstych w kategorii "czwórek", które pokonały wszystkie ekipy w swojej grupie a w meczu finałowym uległy swoim koleżankom z UKS POGODNO Szczecin.

Z 1 maja 2017 r. na całym Pomorzu Zachodnim wystartuje Program Społecznik! Jest to inicjatywa, która wspiera ludzi z pomysłami, chętnych do działania i rozwijania lokalnej społeczności.

Czasami jednak brakuje do pełni szczęścia odrobiny wsparcia - i tutaj w grę wchodzi Program Społecznik, który wspomoże Twój projekt mikrodotacjami do 3 tys. złotych.

Budżet Programu wynosi aż 1 500 000 złotych. Miejsca starczy dla 500 projektów. Nabór wniosków ruszy 15 maja 2017 r. Więcej szczegółów już wkrótce!